Wypełnij formularz z własnym pytaniem lub przewiń stronę niżej, aby zapoznać się z listą najczęściej zadawanych pytań …

– Najczęściej zadawane pytania –

WYSTARCZY, ŻE ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI PONIŻEJ:

P
Czy opłaca się zakładać Spółkę z o. o. i dlaczego?
OPodstawową przyczyna dla której omija się spółki z o.o. to aspekt finansowy. Czy się opłaca Sp. z o. o.?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: opłaca się bardziej, niż jest to przyjęte w ogólnej świadomości przedsiębiorców. Często nikt nie rozważa nawet takiej możliwości, a szkoda, bo w niektórych przypadkach decydując się na spółkę z o.o. możemy wiele zyskać….
i na dodatek wcale nie jest to takie trudne.

Więc na początek aspekt finansowy. Obawa jest zupełnie nieuzasadniona jeśli chodzi o konieczność wpłaty kapitału zakładowego, czyli owych 5 czy 50 tysięcy złotych bo tych pieniędzy nie trzeba lokować na żadnym koncie.  Są to po prostu środki zadeklarowane jako dostępne, przeznaczone na rozwój działalności, które w praktyce często przekłada się z jednej kieszeni do drugiej i nawet wpłacone na konto można wydać już na drugi dzień np. na marketing. Koszty założycielskie i wyższa cena obsługi księgowej są faktem, jednak w rzeczywistości kwoty te nie są tak przytłaczające, jakby mogło się wydawać.

P
Jak często powinienem sięgać po przepisy prawa podatkowego?
OTo pytanie jest jak najbardziej słusznie postawione zwłaszcza dzisiaj, kiedy rząd robi co może, aby maksymalnie uszczelnić system podatkowy, a co za tym idzie niemal każdego dnia pojawiają się nowe przepisy i orzeczenia sądowe na temat rozstrzygnięć wielu kwestii podatkowych.
Jako dobry przedsiębiorca powinieneś zadbać o dwie bardzo ważne rzeczy.
Pierwsza to samoedukacja w przepisach prawa podatkowego i tutaj nie ma kompromisu. Albo jesteś obeznany w prawie podatkowym, albo na każdym kroku będziesz tracił swoje ciężko zarobione pieniądze.
Druga to zadbanie o porządny filar swojego biznesu jakim jest odpowiednio dobrane biuro rachunkowe. Bardzo wiele zależy od tego kto obsługuje naszą firmę. Czy jest to tylko liczenie czy pełna kontrola nad tym co dzieje się w naszej firmie, a kiedy zajdzie taka potrzeba – natychmiastowa reakcja.
Możesz poprosić o bezpłatne konsultacje, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
P
Kto w Państwa biurze będzie zajmował się moimi dokumentami ?
OJedno z najczęściej pojawiających się pytań. Zgłaszają się do nas przedsiębiorcy, którzy mówią, że dotychczas osoby, które zajmowały się ich dokumentacją robiły to bardzo przedmiotowo. W SERVAQ Consulting bardzo mocny nacisk położyliśmy na to, aby każdy klient miał dedykowanego opiekuna, a także przydzielonego księgowego. Wszystkie informacje są przekazywane na bieżąco co sprawia, że klient może skupić się na tym na czym zna się najlepiej, czyli rozwoju własnego biznesu.
P
Czy opłaca się szukać i korzystać z innych rozwiązań np. Spółek zagranicznych?
OCoraz więcej przedsiębiorców szuka rozwiązań na to, aby zoptymalizować swoje koszty prowadzenia własnej firmy. Jest to jak najbardziej uzasadnione zwłaszcza, że prowadzenie firmy w naszym kraju nie sprzyja jej rozwoju.
Bez obaw. Na bieżąco monitorujemy rozwój każdej firmy prowadzonej przez nasze biuro, aby w odpowiednim momencie zaproponować idealne rozwiązanie dostosowane do potrzeb każdego przedsiębiorcy.
P
Ile kosztuje obsługa firmy w Państwa biurze rachunkowym?
OKoszt jaki ponosi przedsiębiorca zawsze traktowany jest indywidualnie. Nie da się z góry określić ile będzie kosztować obsługa Państwa firmy ze względu na to, że każdy oczekuje i potrzebuje czegoś zupełnie innego. Wszystko zależy od tego jaki jest rodzaj działalności i na jakim etapie rozwoju jest Państwa firma.

Staramy się dopasować swoją ofertę w taki sposób, aby każdy był zadowolony z korzyścią dla rozwoju własnej firmy niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś już wprawionym przedsiębiorcą zatrudniającym setki pracowników.

– ZAREZERWUJ BEZPŁATNE KONSULTACJE –